zaruka

Moderní sklolaminátové septiky jsou vysoce kvalitní průtočné jímky. Jejich základním posláním je postupné pročišťování odpadních vod pocházejících z různých typů obytných objektů. Tradičně jde o velké dvou či tří komorové nádrže, v nichž se odpadní vody mechanicky i biologicky pročišťují. Na rozdíl od klasické bezodtokové jímky ze septiku vytéká filtrovaná odpadní voda do potoka, řeky anebo v případě trativodu do půdního podkladu. Jak sklolaminátové septiky vypadají a jaký je princip jejich fungování?

Vzhled a fungování sklolaminátových septiků

Septiky, které prodáváme, mají válcovitý tvar. Samozřejmostí je u nich také samonosná konstrukce. Díky oběma faktorům je jejich montáž do země poměrně jednoduchá. Nebudete muset vytvářet okolo samotné nádrže betonovou vrstvu, která standardně chránila staré septiky hranatých tvarů před tlakem okolní zeminy. Ty by v případě neobetonování standardního nesamonosného septiku mohla jeho plášť i útroby zdevastovat. Stejně tak je u moderních septiků eliminován i tlak spodních vod.

Nižší frekvence vyvážení septiku

Kontrola celkového množství tuhého odpadu, kalu a tekutiny v septiku je poměrně jednoduchá, jelikož disponuje kontrolními otvory. Septik mnohdy bohatě postačí vyvézt jednou ročně na rozdíl od takových jímek, jež je nezbytné vyvážet mnohem častěji, jelikož odpadní vody včetně hrubých částic se v jejich interiéru logicky hromadí mnohem rychleji. Určitá část sedimentu se přesto na dně septiku musí ponechat. Právě na ní přežívají bakteriální kultury, které se tam vytvořily. Tyto přátelské bakterie mají lví podíl na rozkládání fekálií. Bez tohoto procesu by byla funkčnost septiku minimalizována a odtok by skoro vůbec nefungoval. V septiku se mimo jiné rozkládají organické látky, jež poté ve vodě putují mimo něj. Odpadní vody míří buď do řek, potoků anebo trativodu, tedy do půdy.

Minimální provozní náklady

Náklady na provoz septiku jsou v podstatě minimální. Vás čeká pouze prvopočáteční investice. Septik poté už funguje zcela bez dodávek jakékoli energie. Na rozdíl třeba od takové čističky odpadních vod pro domácnost nepotřebuje ke své činnosti neustálé fungování čerpadla. Bohatě postačí alespoň nějaký přístup vzduchu a bakterie se začnou tvořit. Na rozdíl od žump ušetříte dost peněz na vyvážení, jež bude mít mnohem nižší frekvenci.

Ceník sklolaminátových dvoukomorových septiků

Objem
(l)

Hmotnost
(kg)

Průměr
vstupního potrubí
(mm)

Délka x Šířka x Výška
(mm)

Cena
bez DPH
(Kč)

 

Ceník sklolaminátových třikomorových septiků

Objem
(l)

Hmotnost
(kg)

Průměr
vstupního potrubí
(mm)

Délka x Šířka x Výška
(mm)

Cena
bez DPH
(Kč)

 

Cena za dopravu je individuální. O ceně dopravy se informujte na tel.č.: +420 797 666 369 nebo prostřednictvím e-mailu info@jimko.cz případně kontaktního formuláře.

Objednávkový formulář


Fakturační adresaBudete potřebovat stavební povolení?

Septik je považován za vodní dílo, takže budete potřebovat jak stavební povolení, tak i povolení příslušeného vodoprávního úřadu. Tím bývá většinou odbor životního prostředí na daném městském úřadu, pod který nemovitost se septikem spadá. Potřebovat budete i povolení k vypouštění odpadních vod ze septiku. Samozřejmostí musí být i potvrzení a certifikace kvality, které samozřejmě k septikům dodáváme.

Doprava

po celé ČR

Dodání

obvykle do 14 dnů

CERTIFIKÁT

splňujeme směrnice EU

Záruka

10 let

Často kladené otázky

Zde naleznete odpovědi na vaše nejčastější otázky.

Septiky máme skladem, proto Vám víme septik doručit už do 3 dny, maximální doba dodání je 14 dní od zaslání objednávky.

Septik osadíte jednoduše. Podrobný návod Vám dodáme spolu se septikem.

Na naše septiky nabízíme 10 letou záruku.

Dovoz máte u nás zdarma v rámci celé ČR. Montáž není v ceně septiku. V případě že byste měli zájem io montáž kontaktujte nás.