zaruka

Potřebujete efektivně řešit odpadní vody ve vaší domácnosti? Pokud ano, jako řešení se nabízí septik. Dnes se standardně vyrábějí tyto velké nádoby z plastu, který je vysoce odolný a nabízí i spousty dalších užitných vlastností. Zpravidla jsou vybaveny třemi komorami, jež se podílejí na postupném filtrování odpadní vody až na užitkovou. Ta se poté dá dále opět využít na zalévání, případně splachování toalet. Jaké jsou tedy výhody tříkomorového plastového septiku a na jakém principu funguje?

Maximální bytelnost a výdrž

Tříkomorové plastové septiky se vyznačují vysokou výdrží. Okolní prostředí na jejich konzistenci nemá fakticky žádný vliv. Spolehnout se můžete na to, že septik dokáže přečkat i několik generací. Na rozdíl od velkých betonových nebo litinových nádob není nijak křehký a vyznačuje se minimální hmotností. Manipulace se septikem je pohodlnější, takže jeho instalace bude rychlejší.

Ekonomické hledisko

Aby septik správně fungoval, nepotřebujete extrémní přísun vzduchu, jako je tomu u domovních čističek odpadních vod. Není tedy nezbytné, aby k septiku bylo připojeno čerpadlo. U domácích ČOV je zapnuté skoro pořád, a vy tak platíte za elektrickou energii. Stejně tak jsou tříkomorové plastové septiky samonosné. Zapomenout tak můžete na přidávání betonu, jež by mělo zpevnit tvar nádoby a eliminovat působení podzemních vod i okolní zeminy.

Princip fungování tříkomorového septiku

Jak vlastně plastový tříkomorový septik funguje? Poměrně jednoduše. Do jedné komory přichází odpadní vody včetně hrubých částic. Tady se postupně začnou rozkládat a do druhé části jde přepadem už pouze voda s jemnějšími kaly. Do třetí už přichází jen voda, která je zakalená, ale nejsou v ní skoro žádné větší nečistoty. Na konci septiku může být ještě navíc umístěn filtr a voda se změní na užitkovou.

Ceník sklolaminátových třikomorových septiků

Objem
(l)

Hmotnost
(kg)

Průměr
vstupního potrubí
(mm)

Délka x Šířka x Výška
(mm)

Cena
bez DPH
(Kč)

 

Doprava je vrámci celé ČR zdarma.

Doprava zdarma

po celé ČR

Dodání

maximálně do 14 dnů

CERTIFIKÁT

splňujeme směrnice EU

Záruka

10 let

Kontaktní formulář

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.