zaruka

Kvalitní moderní a efektivní nádoby na pročištění odpadních vod. Přesně takto lze charakterizovat plastové septiky. Jejich hlavním úkolem je zajistit efektivní filtraci a odpadní vody z domácnosti, firmy, anebo jakéhokoli jiného objektu.  Jaké plastové septiky existují? V čem tkví hlavní přednosti septiků vyrobených z plastu? Proč jsou septiky ekonomicky výhodnější než jímky? Přesně na tyto otázky vám odpovíme.

Typy plastových septiků

Plastové septiky se vyrábí v mnoha podobách. Rozlišují se podle množství komor, jež jsou součástí těchto velkých plastových nádob. Nejjednodušší modely mají pouze jednu jedinou komoru. Do té je přiváděna odpadní voda plná hrubých nečistot kalů a jiných látek, které by neměly být do okolí vypouštěny. Často se tak bohužel děje. Jednokomorová zařízení se dnes ale prakticky nevyrábějí. V současnosti nejpoužívanějším jsou dvoukomorové septiky. U nich existují  dvě komory, kde je odpadní voda zbavena hrubších kalů a nečistot. Pro ještě lepší pročištění vody je vhodné použít tříkomorový nebo čtyřkomorový septik. Díky dlouhodobému působení bakterií se postupně voda pročistí natolik, že se může nakonec používat i na zalévání či splachování toalet. K septiku musí být připojen kvalitní pískový či jiný filtr. V něm se zachytí i ty poslední částice, jež při putování komorami nedokázaly rozložit bakterie.

Samonosné plastové septiky

Nejoblíbenějšími septiky jsou dnes ty, které se vyrábějí právě z plastu a jsou samonosné. Jejich montáž není extrémně náročná. Vše spočívá pouze ve vykování správného otvoru, jehož rozměry si na základě nádrže jednoduše a rychle spočítáte. Když máte hotovo, zpevníte dno a vymyslíte prostupy pro přívod odpadní vody a také pro její následnou filtraci a odtok či vsakování. Před montáží vám poradíme, jakým způsobem je optimální plastový septik instalovat. Díky samonosnosti se můžete spolehnout i na absenci jakéhokoli obetonování. Septik bude v zemi dokonale držet i přes vysoký tlak, který na něj vyvine okolní zemina.

Ekonomický provoz

U plastového septiku se nepočítá s tím, že by byl poháněn elektřinou. Nebudete potřebovat žádné čerpadlo, které je předpokladem efektivního fungování domácí čističky odpadních vod. Provoz vás z pohledu spotřeby energie nebude stát ani korunu. Jen je zapotřebí vyvarovat se používání některých úklidových prostředků. Na rozdíl od jímek není nezbytné septiky až tak často nechávat vyvážet. Bakterie postupně rozkládají pevné části a kaly, které se nacházejí v odpadních vodách. Podíl pevných částic se rapidně snižuje a hromadí se mnohem pomaleji, než by tomu bylo v uzavřených jímkách. Celkový objem septiku volte podle počtu osob v domácnosti. Nabízíme mnohé velikosti a jistě si tak vyberete model přímo na míru. Vybírat lze i více provedení do firemního provozu.

Ceník plastových jednokomorových septiků

Objem
(l)

Průměr
vstupního potrubí

Rozměry
výška x průměr
(mm)

Cena
bez DPH
(Kč)

 

Ceník plastových dvoukomorových septiků

Objem
(l)

Průměr
vstupního potrubí

Rozměry
výška x průměr
(mm)

Cena
bez DPH
(Kč)

 

Cena za dopravu je individuální. O ceně dopravy se informujte na tel.č.: +420 797 666 369 nebo prostřednictvím e-mailu info@jimko.cz případně kontaktního formuláře.

Doprava

po celé ČR

Dodání

maximálně do 21 dnů

CERTIFIKÁT

splňujeme směrnice EU

Záruka

10 let

Často kladené otázky

Zde najdete odvedou na vaše nejčastější otázky.

Protože septiky máme skladem, dodání trvá obvykle 21 dní

Výplně na naší stránce objednávkový formulář a my Vás budeme kontaktovat.

Vzhledem k použití 10 mm tlustého kvalitního polyetylénu má žumpa dlouhou životnost. Prodloužená záruční doba je až na 10 let.

Montáž je velmi jednoduchá, podrobný návod, který Vám dodáme spolu se septikem Vám v tom pomůže.