zaruka

Jímání dešťové vody je velmi důležité. V současnosti jsou letní období provázena mnohem delšími obdobími sucha, než tomu bylo v minulosti. I proto se vyplatí šetřit vodou. Učinit tak lze mnoha způsoby, přičemž tím nejúčinnějším je bezesporu jímání dešťovky prostřednictvím nádrží. Výbornou volbou jsou především ty plastové, které jsou jednak lehké, jednak nepropustné a jednak poměrně objemné. Předností mají zkrátka hned několik. Proto si je představíme mnohem podrobněji. Předtím se ale zaměříme na využití dešťové vody a její přednosti.

Multifunkční využití dešťovky

Využití dešťové vody je různorodé. Byl by omyl si myslet, že bohatě postačí na obyčejné zalévání. Ano, rostliny mnohem lépe snášejí zalévání klasickou dešťovkou, která je odstátá a neošetření chemickými látkami. Jinak ale není problém s dešťovou vodou splachovat toalety. Pokud aktuálně hodláte umýt auto, rozhodně není zapotřebí mít k dispozici pitnou vodu. Napojíte se jen na nádrž a následně auto umyjete. Stejně tak lze umývat i podlahy v garáži nebo jinde v exteriéru.

Dešťová voda má svou kvalitu

Máte strach, že dešťovka svou kvalitou na mnohé záležitosti nestačí? Nemusíte! Bez problémů si díky ní poradíte s jakýmkoli mytím a zásobováním rostlin vodou. Dokonce neobsahuje vůbec žádné chemické látky a také je mnohem lepší z hlediska obsahu vodního kamene. V neposlední řadě za dešťovou vodu neplatíte ani korunu. Stát vás bude pouze zlomek toho co pitná voda kvůli tomu, že budete muset využít služeb čerpadla.

Samonosné plastové nádrže

Shromažďování dešťové vody nebylo nikdy jednodušší. Samonosné plastové nádrže, které nabízíme, to zvládnou bez větších problémů a náklady na jejich pořízení budou minimální. Už jen samotné usazení není nijak složité. Bohatě postačí pouhé vykopání jámy potřebných rozměrů. Na obetonování můžete zapomenout. V minulosti bylo jednoznačně nezbytné armování okolo nádrže dát, jelikož jen tak dokázala odolat tlaku zeminy ve svém okolí. Samonosné plastové nádrže dnes dokážou bez problémů zvládnout i toto. Starosti si není zapotřebí dělat ani s případným porušením povrchu nádrže. Prostě se tak neděje. Jde o hermeticky uzavřené jímky, u nichž únik obsahu nehrozí. Tvarově odpovídají jakémusi válci, což ještě více podpoří samonosnost a schopnost odolat vlivům okolí.

Nádrže různých velikostí

Nesmírně důležitý je i výběr velikosti nádrže na dešťovou vodu. K dispozici je spousta modelů s objemem od nějakých 2000 až po 5000 litrů. Čím vyšší má nádrž objem, tím větší množství vody dokáže pojmout. Zalévat tedy můžete i v obdobích, kdy už po nějaké okolní dešťové vodě a vlhkosti v okolí není prakticky ani stopy. Stejně tak voda vydrží i na splachování toalet a jiné účely.

Ceník plastových nádrží

Objem
(l)

Průměr
vstupního potrubí

Rozměry
výška x průměr
(mm)

Cena
bez DPH
(Kč)

 

Cena za dopravu je individuální. O ceně dopravy se informujte na tel.č.: +420 797 666 369 nebo prostřednictvím e-mailu info@jimko.cz případně kontaktního formuláře.

Doprava

po celé ČR

Dodání

maximálně do 21 dnů

CERTIFIKÁT

splňujeme směrnice EU

Záruka

10 let

Často kladené otázky

Zde naleznete odpovědi na vaše nejčastější otázky.

Dodání nádrží trvá maximálně 21 dní. Běžně však víme nádrž dovést do 7 dní.

Všechny naše nádrže splňuje směrnice EU a proto ke každé žumpě Vám dodáme certifikát.

Záruka na plastovou nádrž je 10 let.

Velikost nádrže záleží na různých okolnostech, v případě, že voda z nádrže bude sloužit pouze na zalévání malé zahrad stačí Vám nádrž o velikosti 4-5 m3. Při napojení na WC a podobně doporučujeme větší objem např. 10 m3.

Stačí když vyplníte náš objednávkový formulář, následně Vás budeme kontaktovat.