Měření spotřeby vody je pro spousty z nás samozřejmostí. Mnohé domácnosti disponují vodoměry, které jsou většinou ve sklepech a technických místnostech. V dobách dřívějších se vodoměry umisťovaly běžně na tato místa, jež jsou součástí obytného objektu. Dnes je ale situace poněkud jiná a u novostaveb je nezbytné umístit toto měřicí zařízení do vodoměrné šachty, která se nachází mimo objekt. Zařídit se dá v mnoha podobách. Můžete samozřejmě vybetonovat celý prostor anebo vše řešit tak, že zkrátka obezdíte místo pro vodoměr. Mnohem ekonomičtější variantu představují plastové vodoměrné šachty. Jaké jsou jejich výhody?

Vodotěsné a vysoce odolné šachty

Plastové vodoměrné šachty se vyznačují především vodotěsností. Jak z vnitřní části šachty, tak i z vnější strany nedokáže proniknout voda. U klasických starších betonových šachet toto říct určitě nelze. Stejně tak jsou výborné tyto šachty také z hlediska odolnosti vůči okolním vlivům. V žádném případě se nijak nezmění jejich tvar vlivem změn teploty či počasí. Všechny jsou odolné vůči mrazu i vysokým teplotám. Šachta také nevyžaduje vůbec žádnou údržbu. Čas od času budete nuceni dovnitř nahlédnout a setkáte se pouze s tím, že si pohodlně zkontrolujete data na vodoměru. Žádné jiné nepříjemné překvapení mimo třeba vysoké spotřeby vody za dané období by vás potkat nemělo.

Rozměry vodoměrných šachet

Poměrně důležitou charakteristickou vodoměrných šachet je jaké jejich velikost. Rozměry není od věci volit větší. Může se stát, že pracovník konkrétní firmy distribuující vodu nebude ochoten dovnitř vlézt, případně se tam ani nevejde. Průměr šachet se pohybuje v rozmezí od 1 do 1,27 m. Revizní vstup má průměr 0,60 m. Moderní vodoměrná kruhová plastová šachta v tomto průměru bohatě postačí k velmi pohodlnému a rychlému měření spotřeby vody daného objektu. Výška šachty se dá také volit v různých podobách. Standardně činí 1,3 nebo 1,5 či 1,8 m.

Návod k montáži samozřejmostí

Integrace vodoměrné šachty do daného místa není nijak výrazně složitá. Přesto od nás obdržíte potřebné dokumenty. Jedná se především o velmi podrobný návod k montáži šachty do podloží. Dále budete informováni prostřednictvím návodu o obsluze šachty. V neposlední řadě také obdržíte prohlášení o shodě, jejž budete potřebovat ke kolaudaci. Součástí dodávky je také záruční list.

Příslušenství k šachtě

K jakékoli vodoměrné šachtě patří také příslušenství. Jedná se především o prostupy na hadice o daných průměrech. Dále je nezbytné myslet i na stupačky, jež jsou ovšem nedílnou součástí každé vodoměrné šachty. Důležitý je také plastový pevný poklop. Je pochozí, takže unese i osobu s vyšší hmotností. Získáte od nás zkrátka celý komplet vodoměrné šachty se vším všudy.

Ceník vodoměrných šachet

Průměr (mm)

Výška
(mm)

Materiál
(l)

Cena
bez DPH
(Kč)

 
1000

1300

polypropylen

9 000

1000

1500

polypropylen

10 500

1100

1500

polypropylen

12 500

1200

1300

polypropylen

14 000

1200

1500

polypropylen

15 000

1270

1300

polypropylen

17 000

1270

1500

polypropylen

17 500

1270

1800

polypropylen

18 500

Cena za dopravu je individuální. O ceně dopravy se informujte na tel.č.: +420 797 666 369 nebo prostřednictvím e-mailu info@jimko.cz případně kontaktního formuláře.

Kontaktní formulář

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.