zaruka

Sklolaminátové jímky jsou v podstatě žumpy, tedy hermeticky uzavřené nádoby sloužící k nahromadění odpadních vod jak u rodinných domů, tak i u firemních či rekreačních objektů. Podmínkou jejich pořízení je zajištění pravidelného odvodu obsahu těchto jímek fekálním vozem.

Kde bývají usazovány sklolaminátové jímky?

Na všech místech, kde prostě a jednoduše nevede veřejná kanalizace. Jímky zajistí, že odpadní vody se nedostanou nikam do okolí, kde by mohly znečistit podzemní vody a napáchat mnohdy nenávratné škody. Absence kanalizace je patrná především v horských oblastech a nedostupnějších místech.

Princip fungování sklolaminátové jímky

Není vůbec nijak složitý. Nejedná se o žádné zařízení, které by odpadní vody filtrovalo podobně, jako je tomu u domovní čističky odpadních vod. Sklolaminátová jímka slouží pouze ke kumulaci odpadních vod za účelem následného vyvážení fekálním vozem na místo k tomu určené. Akumulovat do těchto jímek lze také provozní kapaliny v průmyslových provozech.

Podoba sklolaminátových jímek

Jímky, které vyrábíme, se vyznačují válcovitým tvarem. Právě on napomáhá k tomu, že jímky dokážou odolat i poměrně vysokému tlaku, který při naplnění nádoby bezesporu vznikne. Jsou v tomto mnohem efektivnější, než je tomu u klasických hranatých nádob na jímání odpadních vod. Velkou výhodou sklolaminátových jímek je také jejich samonosnost. Pri bežnom použití můžete na obetonování naštěstí zapomenout. Mimo otvor určený pro přítok v sobě mají tyto jímky také specifický manipulační otvor, na němž je poklop. Právě jím se kontroluje množství odpadních vod uvnitř nádoby. Velikost jímky se odvíjí především od množství obyvatel konkrétní domácnosti, případně jiné budovy, na niž je jímka napojena. Čím je objem nižší, tím musí pochopitelně častěji vyvážet obsah sklolaminátové jímky fekální vůz.

Ceník sklolaminátových jímek

Objem
(l)

Hmotnost
(kg)

Průměr
vstupního potrubí
(mm)

Délka x Šířka x Výška
(mm)

Cena
bez DPH
(Kč)

 

Cena za dopravu je individuální. O ceně dopravy se informujte na tel.č.: +420 797  666 369 nebo prostřednictvím e-mailu info@jimko.cz případně kontaktního formuláře.

Objednávkový formulář


Fakturační adresaJe nutné k instalaci stavební povolení?

Sklolaminátová jímka na odpadní vody není považována za vodní dílo, a tak povolení vydává daný stavební úřad. V mnoha případech není ale ani tento dokument nezbytný. K podzemním stavbám majícím do 300 m² zastavěné plochy a hloubku maximálně 3 m se nemusí stavební povolení vydávat.

Jímku dovezeme kamkoli

Rozhodli jste se pro námi nabízenou sklolaminátovou jímku? Můžete si ji nechat dovézt až na místo určení. Rozvážíme je po celé České republice. Vy si pouze daný model vyberete, necháte přivézt a následně si jímku osadíte. K dispozici budete mít pochopitelně návod, takže se nebude jednat o žádnou složitou záležitost.

Plastový septik

Ke každé naší jímce získáte:

  • postup montáže sklolaminátové jímky do země,
  • prohlášení od výrobce sklolaminátové jímky o shodě podle zákona č.22/1997 sb.,
  • platný záruční list,
  • protokol o pojednávající o realizované zkoušce těsnosti dle ČSN 750905.

Součást dodávky

  • Jímka
  • Poklop
  • Těsnění

Na přání je možné do všech nádrží vyvrtat propad zdarma.
Prodloužení komínu o 0,5 m nabízíme za cenu 1200 Kč.

Doprava zdarma

po celé ČR

Dodání

maximálně do 14 dnů

CERTIFIKÁT

splňujeme směrnice EU

Záruka

10 let

Často kladené otázky

Zde naleznete odpovědi na vaše nejčastější otázky.

Maximální doba dodání je 14 dní běžně však žumpu dodáváme do 7 dní a 40% objednávek je vybavených do 3 dnů.

Jímky jsou zcela vodotěsné což potvrzuje i certifikát. Ten dodáváme ke každé žumpě při jejím dovozu.

Na námi nabízené sklolaminátové jímky je záruka 10 let.

Velikost jímky si můžete jednoduše vypočítat na naší kalkulačce. Stačí když zadáte počet osob, průměrnou denní spotřeby vody na osobu a počet dní za který chcete jímku vyvážet.

Všechny naše sklolaminátové jímky jsou samonosné a není třeba je obetonovávať. Podrobný návod na instalaci nádrže Vám dodáme spolu se žumpou.

Platba probíhá v hotovosti při dodání jímky nebo bankovním převodem. Nemusíte se tak bát o své peníze.

S plastovou žumpou jsme navštívili již